Moje povídky

Svítat začalo teprve před několika málo hodinami. Slunce ještě nemělo dostatečnou sílu, aby svými paprsky proniklo spletitým bludištěm košatých korun listnatých dubů, buků a habrů. Brzy se to však změní a chlad, přetrvávající v lesích po vládě noci, nahradí příjemné teplo.

Probudila mě střelba. Posadil jsem se a zaposlouchal. Nebyl to ten typický rychlý rachot automatických, útočných pušek, ale o něco pomalejší dunění těžkého kulometu, schopného několika ranami totálně zničit auto. Zvuk se naštěstí nesl z velké dálky. To už jsem se za tři měsíce obléhání naučil rozpoznat.

Bajka (2016)

18.01.2018

V jednom rozlehlém, krásném údolí, nedaleko mohutného a vysokého pohoří, žilo nevelké stádo ovcí. Všechny se znaly a měly rády, jednak proto, že si to přál jejich pastýř, a také proto, že to bylo velmi snadné. O okolním světě toho moc nevěděly, snad jen to, že je příliš veliký a rozmanitý na to, aby ho chápaly. Po nesčetné generace žily...

Kdybych se zeptal Pavla Friče na to, co si myslí o sobě a o svém životě, ještě před necelým měsícem by se pravděpodobně zasmál, ledabyle mávl rukou a řekl by: "Ale jo, docela dobrý. Taky proč ne, že? Jsem spokojenej, nic mi nechybí, peněz mám dost, jsem mladej a holky po mě pořád letí."

Narodit se do světa, ve kterém Kevin Arnold žil, nebylo vůbec záviděníhodné. Před padesáti lety zničila Třetí světová válka většinu planety a zahubila vše živé, tedy až na hrstku přeživších, jejichž zesláblá a vyčerpaná bedra tížila odpovědnost za přežití lidstva. Lidství, tak jak jsme ho znali, zemřelo spolu se starou Zemí. V novém světě se...

Liboru Málkovi bylo osmnáct a byl to patrně jeden z nejlepších zlodějů ve městě. Ke krádežím ho netáhla ani tak nutnost nebo touha vlastnit, jako spíš ten adrenalin, když prováděl nezákonnou činnost a možnost, že ho chytí.

Jmenuji se Adrian Peckman. Dnes bych oslavil dvacáté narozeniny, jen kdyby ještě existoval důvod slavit den narození. Nebo cokoliv jiného.

Povídá se, že čert nikdy nespí. Pravdou však je, že i oni si rádi schrupnou, když mají tu možnost.